Ο ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΤΗΣ 25ης ΜΑΡΤΙΟΥ

31 Μαρ 2016
25mart_009 25mart_009

Την Πέμπτη 24 Μαρτίου γιορτάσαμε την επέτειο της Επανάστασης του 1821 . Η μαθητές της ΣΤ΄ τάξης που είχαν και την ευθύνη της εορτής απέδωσαν με μοναδικό τρόπο τρία θεατρικά μονόπρακτα , τον ΧΟΡΟ ΤΟΥ ΖΑΛΟΓΓΟΥ , τη ΔΕΣΠΩ ΜΠΟΤΣΗ και τον ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑ ΣΤΟ ΜΑΝΙΑΚΙ του δασκάλου της τάξης κ. Γιώργου Αλεξανδρή . Τραγούδησαν τραγούδια με θέμα τους αγώνες του '21 και η γιορτή έκλεισε με τον Εθνικό Ύμνο . Σύντομο χαιρετισμό εκφώνησε ο δάσκαλος της Στ΄ και η διευθύντρια του σχολείου κα Ντίνα Μπούτου . Ανήμερα της επετείου οι εκδηλώσεις κορυφώθηκαν με τον εκκλησιασμό των μαθητών , την κατάθεση στεφανιών και τη μαθητική παρέλαση στην πλατεία του χωριού .