ΔΡΑΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΗΜΕΡΑ ΑΣΦΑΛΟΥΣ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ - SAFE INTERNET DAY 2017

18 Φεβ 2017

To Δημοτικό Σχολείο Γόννων φέτος έδρασε ως υποστηρικτής της δράσης του Saferinternet4kids, συμμετέχοντας στις εκδηλώσεις εορτασμού, ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης για θέματα ασφαλούς πλοήγησης την Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύουμ την Τρίτη 7 Φερβουαρίου.

Η εκπαιδευτικός πληροφορικής του σχολείου Σαΐτη Αποστολίνα σε συνεργασία με τους δασκάλους όλων των τάξεων, πρόβαλλε στους μαθητές παρουσίαση στο Prezi με όλο το εγκεκριμένο υλικό για την σωστή ενημέρωση των μαθητών. Αυτό το υλικό είναι διαθέσιμο για τους γονείς και ελπίζουμε να συμβάλλουμε στην προστασία των μαθητών από τους κινδύνους που κρύβει το Διαδίκτυο.